פרננדו פרננדז – נצחון הרוח

ההליכה אל הקצה ומתיחת הגבולות היא חלק בלתי נפרד מההתעסקות בספורט אקסטרים. זו הסיבה שאנחנו מעריכים ואפילו מעריצים ספורטאים וגולשים שמציגים ביצועים מרשימים ויכולות מטורפות, כאלה שמהווים השראה עבורנו ועבור כל מי שרוצה לראות את עצמו משתפר ומתקדם, כל אחד בסגנון שלו ועל פי המטרות שהוא מציב לעצמו. אחד מגולשי הקייט שאפשר להגיד עליו בביטחון שהוא מהווה השראה לגולשים וגם לאנשים באופן כללי, שהוא סמל להתגברות על מכשולים וכוח רצון הוא פרננדו פרננדז.

פרננדו פרננדז הברזילאי הוא ספורטאי פאראלימפי וטימניק של חברת קברינה שלא נתן למגבלה הפיזית שלו למנוע ממנו להיות גולש קייט סרפינג מקצועי. הוא מספר שכשראה לראשונה גולשי קייט הוא התאהב מייד בספורט הזה ובאותו רגע החליט שהוא יהיה גולש קייט (מוכר למישהו?). רק שבמקרה שלו הדבר הצריך תכנון וחשיבה כיצד למרות הנכות להצליח לגלוש קייט – יכול להיות שלא הרבה חשבו עד כמה זה יצליח. אבל כנראה שאצל פרננדו פרננדז ה"קלישאה" שאין דבר העומד בפני הרצון היא דרך חיים שאותה הוא גם מממש.

לחלקנו הוא כנראה מוכר מסרטוני הגלישה שלו, אבל פרננדז היה ספורטאי מצטיין שעסק בתחומי ספורט שונים עוד לפני תאונת הדרכים שעבר והותירה אותו נכה. מלבד זאת הוא גם היה דוגמן ושחקן תיאטרון בניו יורק ולקח חלק בקמפיינים פרסומיים של חברות גדולות ומוכרות ואפילו השתתף באח הגדול בברזיל. גם אחרי הפציעה שלו והנכות שבאה בעקבותיה, פרננדז התעקש להמשיך לעשות את הדברים שהוא אוהב ומאמין בהם, לחזור לעסוק בפעילות ספורטיבית והקים את מכון פרננדז (IFF) שמטרתו להגביר את המודעות לנגישות עבור בעלי מוגבלויות.

פרוייקט Kite Soul

פרננדז מספר שאחרי שהחליט שלמרות מצבו הפיזי הוא ימצא את הדרך לגלוש קייט ואמר את המשפט "Since they said I could not walk, I thought I'll learn to fly!" הוא וחברו גוגו פורסטר החליטו להתחיל לעבוד על הפרויקט שישנה את החיים שלו – Kite Soul. פרוייקט שמטרתו הייתה לייצר את ציוד הקייט הראשון בעולם שהותאם לגלישה של בעלי מוגבלות פיזית.

יחד עם עוד אנשים שגייסו למשימה הם עברו שנתיים אינטנסיביות של עבודה שבמהלכה ניסו פיילוטים שונים עד שהגיעו לתכנון ולביצוע האחרונים של הציוד המותאם, אבל כולם הסכימו שבסופו של דבר מה שהכי השפיע על הצלחת הפרוייקט הוא לא רק התכנון ההנדסי של הציוד המותאם, אלא בעיקר היכולות של פרננדז וכמובן הגישה החיובית והנחישות שלו. פרננדז מספר שהדבר המיוחד ביותר עבורו בכל התהליך הזה הוא העניין שמגבלת ההתניידות שיש לו כשהוא מחוץ למים לגמרי מתבטלת כשהוא נכנס לגלוש כשהכוח שבו הוא משתמש ומניע אותו היא הרוח ומבחינתו זה חלום שהפך למציאות.

פרוייקט Kite Soul קיבל חשיפה וסיקור לא רק בקרב מי שמתעניין בתחום הקייט סרפינג. ערוצים שונים ותוכניות טלוויזיה סיקרו את הסיפור שלו ובכך פרננדו תרם גם לקידום של תחום הקייט סרפינג ובהמשך צפוי גם להיות סרט תיעודי על הפרוייקט.

עוד כתבות מהאתר שאולי יעניינו אותך:

עשו לנו לייק בעמוד ועקבו אחרי תחזיות, דיווחים,עדכונים ותוכן איכותי גם בפייסבוק

סגירת תפריט