המדריך לטיול קייט סרפינג בברזיל

קייט סרף ברזיל

יש מספר מקומות בעולם שאפשר להתווכח מי מהם ראוי לתואר בירת הקייט העולמית, אין ספק שברזיל היא מהמובילות ואחד ממרכזי הקייט העולמיים.

Ceara בברזיל הוא האזור המרכזי והמוכר ביותר לגלישת קייט, מקום שבו הרוח כמעט לא מפסיקה והמקום מספק תנאים מושלמים ללמידה, להתקדמות ביכולות הגלישה וכמובן גם למי שמחפש פשוט להנות ולגלוש עם אווירה ואנרגיות שרק ברזיל יכולה להציע.

מתי הכי טוב

הרוח בCeara נושבת כל השנה, זה איזור שעשיר ברוח ולכן גם אפשר לראות לאורך כל החופים את תחנות הרוח הרבות והענקיות שמוצבות שם. אבל כמובן שכמו בכל מקום יש את התקופה הטובה יותר מבחינת סטטיסטיקת רוח ועוצמת הרוח.

החודשים הטובים ביותר הם מיולי ועד דצבמר ואז ניתן לצפות לסטטיסטיקת רוח 85-95% עם טווח רוחות של 25-30 קשר. זה יעד שבתקופה כזו אין צורך לתכנן חופשה לפי תחזית וגם לא להכין תכניות לימים בלי רוח. סביר מאוד שאם תגיעו בתקופה הזו תוכלו לגלוש כל יום, כל היום.

קצת על האזור

מדינת Ceara נמצא בחלק הצפון מזרחי של ברזיל, על החוף של האוקיינוס האטלנטי והעיר המרכזית באזור, שנחשבת גם לבירת ceara  היא פורטלזה ושם גם ממוקם שדה התעופה שבו תנחתו כדי להגיע לספוטים ולהתחיל את הטיול שלכם באזור.

הספוט שנחשב הדרומי ביותר הוא Cumbuco והוא ממוקם כ30 ק"מ מפורטלזה, בערך 45 דקות נסיעה משדה התעופה. יש גם ספוטים שנמצאים קרוב יותר לעיר פורטלזה, אבל אזור העיר עצמה נחשב למקום לא בטוח מבחינת פשיעה ולכן עדיף כמה שפחות לשהות בה. לגבי שאר הספוטים המרוחקים יותר, אין שוב סיבה לחשוש והם בטוחים לחלוטין.

לגבי הנקודה הצפונית ביותר, אם החלטתם שאתם חורשים את הספוטים מדרום לצפון ורוצים לגלוש בכמה שיותר מקומות, זה לחלוטין תלוי בנחישות ובזמן שלכם, כי אפשר לעלות כל כך הרבה צפונה, מאות ויותר קילומטרים ובכל מקום תמצאו ספוטים מסודרים לגלישה, בין אם מדובר על חופים או לגונות.

מלבד פורטלזה, בכל האזור שלאורך החוף מדובר בעיקר על כפרים ועיירות קטנות ושקטות יחסית.

הרוח

הרוח היא סייד און שור ומגיעה מכיוון דרום לצפון, אך מכיוון שמביטים מהחוף לאוקיינוס לכיוון מזרח, זה כמו צפונית אצלנו בים התיכון. בחלק מהספוטים היא תורגש יותר כסייד שור ובחלק אחר רכיב האונשור יכול להיות יותר משמעותי, בעיקר לקראת סוף היום.

הכלל לגבי הרוח אומר שככל שעולים צפונה, כך הרוח תהיה חזקה יותר. וכשמתקרבים לקראת סוף העונה וגם קצת מחוץ לעונה, כלומר חודשים דצמבר-פברואר, עדיף לשהות בספוטים הצפוניים יותר.

קייט סרפינג בברזיל

הספוטים העיקריים לגלישת קייט סרפינג ב cearaברזיל

Cumcuco

קומבוקו כאמור קרובה מאוד לפורטלזה. כמו בהרבה ספוטים בברזיל, מדובר ברצועת חוף חולית ארוכה מאוד, כך שגם אם הגעתם בתקופה קצת עמוסה לא חסרות פינות שתוכלו למצוא אם אתם אוהבים ספייס. אמנם יש מועדונים פזורים לאורך החוף ונקודות עיקריות שבהן יותר גולשים יוצאים ונכנסים, אבל תוכלו לגלוש, לצאת ולהיכנס בכל פינה שתבחרו לאורך החוף של קומבוקו. גם החוף עצמו לא עמוס בכלל ויש מרווחים בין הפוסאדות, המועדונים והמלונות.

קומבוקו נחשבת לאזור די ידידותי למתחילים ומקום טוב גם ללמוד בו. כל החוף הוא חולי ללא סלעים כמעט, מלבד כמה נקודות סלעיות שפוגשים בדרך אם אתם עושים דאון ויינד לאורך החוף. הים במרבית הזמן מאוד נמוך וצ'ופי אבל ככל שיורדים דרומה יותר לכיוון לגונת קוייפה, הים הופך להיות גלי יותר, אבל אלו ברוב הפעמים גלים די קטנים ולא מסודרים. יחד עם זה שהרוח כאן נחשבת חלשה יותר לעומת ספוטים צפוניים (חלשה זה 18-22 קשר, כן?) ורוב הזמן מאוד יציבה, הדבר הופך את קומבוקו כמקום מעולה גם למתחילים.

כמה קילומטרים צפונה מהחוף המרכזי של קומבוקו ממוקמת לגונה בשם Cauipe.

בכלל, הלגונות בברזיל הן אישיו די רציני ויש גולשים, בעיקר גולשי פריסטייל שמגיעים לגלוש בעיקר ואפילו רק בלגונות שנמצאות לאורך הספוטים בברזיל.

יש לגונות שמתחברות לים, לגונה קוייפה נמצאת ממש סמוך לים עצמו, אבל מופרדת ממנו. תוכלו לעשות דאון ויינד מקומבוקו, כשמגיעים לאזור של הלגונה לצאת מהים עם קייט באוויר, ללכת קצת ולהמשיך את הגלישה בתוך הלגונה ולחזור לקומבוקו עם באגי.

לגונה קוייפה היא לא גדולה מאוד, אבל היא מושכת אליה גולשי פריסטייל שמתרגלים בחלק המרכזי שלה בגלל הפלאט המושלם (סיכוי טוב שתפגשו כאן כמה מהשמות הגדולים בעולם), כאשר ההתחלה שלה (החלק הדרומי) הוא אזור שעושים בו שיעורים. מכיוון שמדובר בלגונה די קטנה והסדר הוא די חשוב, לפני שאתם נכנסים תנסו להבין איפה אתם יכולים לגלוש בלי להפריע.

Taiba

טייבה (לא המקום שהולכים לקניות וכנאפה בשבת)  נמצאת במרחק של חצי שעה נסיעה צפונית לקומבוקו. המקום הוא יותר קטן ורגוע לעומת קומבוקו ויש בו את התחושה של מקום פראי ומנותק יחסית, עם מלא עצי קוקוס ודיונות מדהימות.

לעומת קומבוקו, פה הים הוא גבוה יותר, כך שאם בא לכם לגלוש גלים אפשר לעשות את זה כאן. אם אתם גולשי קייט גלים, אל תצפו לגל מטורף. זה לא מאורציוס. תוכלו לתפוס כמה גלים נחמדים, אבל ברוב הפעמים הם לא ממש מסודרים, מכיוון שמדובר בגלי רוח.

אבל הספוט העיקרי של טייבה הוא הלגונה עצמה – Lagoa De Taiba.

זו לגונה שמתחברת לים, וכמו כל הלגונות האחרות שמתחברות לים, היא מושפעת מהגאות והשפל. אם אתם מתכננים לגלוש בלגונות בברזיל, אמנם בעונה אין טעם לבדוק תחזית רוח, כי הרוח מובטחת, אבל חובה להתייחס לתחזיות של גאות ושפל כשאתם מתכננים את היום שלכם או את התזמון שלכם להגעה למקומות מסוימים. ההבדל בין גאות לשפל הוא משמעותי עד כדי מצב שבשפל אין כמעט מים. אבל גם אז אתם יכולים לגלוש בים עצמו עד שהלגונה מתמלאת.

טיפ: תורידו את אפליקציית tides ותבדקו את זמני הגאות והשפל באזור פורטלזה.

הלגונה כאן מדהימה וגן עדן לחובבי הפלאט ומי שמחפש לתרגל ולהעלות את הרמה שלו. היא במרחק של 10 דקות מהכפר וכדי להגיע עד ללגונה ממש תצטרכו באגי. מלבד מסעדה שיושבת ממש על הלגונה, אין כאן יותר מדי מסביב. רק לגלוש, לשתות בירה ולאכול משהו במסעדה הצמודה בין הסשנים (מי צריך יותר מזה?).

טייבה ברזיל

Paracuru

פראקורו נמצאת במרחק של כמעט שעתיים צפונית לפורטלזה ונחשבת ליעד של גלישת קייט גלים בברזיל ואכן לעומת ספוטים אחרים תראו כאן הרבה יותר גולשי קייט גלים בזכות הריף שקיים במים ומייצר גל מסודר יחסית. אפשר לראות כאן גם הרבה גולשי ווינג סרף לעומת מקומות אחרים ותוכלו גם לעשות כאן שיעורי ווינג סרף

. בזמן השפל הגל יהיה מסודר יותר לעומת שיא הגאות, אך צריך בשפל גם להזהר מסלעים וריפים שיכולים לבלוט מהמים בנקודות מסויימות.

בהרבה מהספוטים בברזיל תמצאו מלונות ופוסאדות ממש קרובות לחוף וכאלה שאתם יכולים להניף קייט מהבריכה של המלון ולהכנס מייד לגלוש. אבל הספוט בפראקורו מצריך נסיעה של כמה דקות מהעיירה עצמה בדרך עפר עד חולית בין דיונות גבוהות ואין מלון על הספוט. אפשר לעשות את הנסיעה הזו גם ברכב פרטי ולא חייב באגי או 4X4 אבל צריך להיזהר שלא לסטות מהשביל כדי לא לשקוע בחול ועדיף לעבור על סימני הגלגלים של הרכבים האחרים שנסעו שם לפניכם.
הספוט הוא מתחם מאוד נוח ומסודר עם חניה, מסעדה גדולה עם מקומות ישיבה על החוף, מקלחת לשטיפת ציוד, שירותי קומפרסור ואחסון בתשלום ואווירה מעולה.

כמו שהוזכר, ככל שעולים צפונה הרוח מתחזקת ומפראקורו כבר מורגש ההבדל לעומת קומבוקו. לכן כדאי (ואפילו חובה) להגיע עם יותר מקייט אחד.

אחת החוויות המעניינות בגלישה בפרקורו היא כמויות הצבים העצומים שרואים במים במהלך הגלישה. הם נמצאים בכל מקום במים ואפשר לזהות אותם בקלות וגם ממרחק כשהם מוציאים את הראש מהמים בגלל שהם באמת ענקיים.

בערב שאחרי הגלישה תוכלו לטייל בעיירה עצמה. מדובר במקום שהוא מאוד נעים, עם אווירה נוחה, חנויות, מסעדות, אסאי טוב 🙂 ודוכנים של אלכוהול.

Guajiru

הרבה מאוד גולשים מכירים את הספוט שנקרא Ilha do Guajiru, אבל דרומה ממנו, בין פראקורו ל-Ilha do Guajiru יש כפר שנקרא  Guajiru. הוא לא מאוד מוכר ולכן גם הרבה פחות עמוס, אבל אחד המקומות המיוחדים והנעימים למי שמחפש קצת שקט, לגלוש עם המון ספייס ולגלות מקומות מפתיעים.

במרכז הכפר יש ספוט עיקרי עם מועדון גלישה ותמצאו שם מקום מקורה עם שולחנות ואזורי ישיבה, קומפרסור, מסעדה קטנה וחנות. ולמרות שמדובר במועדון מסודר, עדיין התחושה היא מאוד אינטימית לעומת ספוטים אחרים ומספר קטן של גולשים. הים כאן הוא בין צ'ופי לגלי. מדי פעם אפשר למצוא גלים נחמדים אבל רוב הזמן לא מאוד מסודרים. גולשי הטווין טיפ וחובבי הקפיצות יכולים למצוא כאן אחלה קיקרים.

אחד החוויות המיוחדות בברזיל שהן חובה היא טיולי Down Wind שדרך כל מועדון תוכלו לעשות אותם. אמנם אפשר גם פשוט למצוא מישהו עם באגי שיזרוק אתכם בנקודה מסוימת ואתם תחזרו חזרה בדאון ויינד, אבל אם אתם לא מכירים את המקום וזו פעם ראשונה שלכם, עדיף שתעשו את זה עם מישהו שמכיר את הדרך.
כאן תוכלו לעשות דאון ויינד ממקום שנקרא Lagoinha וממוקם כ-20 ק"מ דרומה בהגעה עם באגי. הדרך היא באמת מדהימה.
קרוב לגואג'ירו יש גם לגונה נחמדה שגם אליה תוכלו להגיע עם באגי ובעזרה של בעלי המועדונים במקום.

כמו בשאר הספוטים, גם כאן תמצאו פוסאדות, אבל רוב מקומות האירוח במקום הם סוג של ריזורטים קטנים וווילות אירוח עם חדרים על החוף.
אחד מהם הוא CasaAva Kite ושייך לישראלי שחי במקום. המקום יושב על הים, סמוך למועדון הקייט המקומי אבל אפשר גם להכנס לגלוש מהחוף של המלון עצמו ולהנות מתחושה של ספוט פרטי.

קייט סרפינג ברזיל

אם אתם מחפשים ספוטים לגלישת קייט גלים, בטח ימליצו לכם על פרקורו או Icarai, אבל יש מקום שאני לא שמעתי עליו משום המלצות שקיבלתי לפני כן וגיליתי אותו רק דרך מישהו מגואג'ירו ושם באמת מצאתי את הגל הכי טוב שיש לקייט גלים בברזיל. המקום קרוב מאוד לגואג'ירו, מרחק של 10-15 דקות נסיעה והוא נקרא  Emboaca.

ברזיל לא נחשבת לאחד היעדים הטובים לגלישת קייט גלים, אבל בספוט כאן באמת שהגל מסודר בצורה מפתיעה, אבל לא גבוה.

קייט סרף בברזיל

Ilha do Guajiru

מרחק של שעתיים נסיעה צפונה מפורטלזה, כאן תמצאו את הלגונה הגדולה ביותר באזור Ceara וזהו אחד הספוטים הפופולריים בברזיל. מדובר בלגונה ארוכה מאוד שמפורדת מהאוקיינוס על ידי לשון יבשה והחיבור לאוקיינוס הוא רק מהחלק הצפוני שלה.

הלגונה מאוד מושפעת מהגאות והשפל וברובה אי אפשר יהיה לגלוש בשעות השפל. בחלק הצפוני שלה, באזור שמתחבר לים תוכלו לנצל יותר שעות גלישה כי משם היא מתחילה להתמלא וזהו החלק האחרון שהופך להיות רדוד בשעת השפל. אין שעות קבועות. הגאות והשפל משתנים לפי התקופות. יהיו תקופות של חלון גדול מאוד עם גאות ולגונה מלאה ותקופות של גאות בבוקר ואחר הצהריים ובשאר היום רוב הלגונה תהיה בשפל. אבל עדיין אפשר ללכת לאזור החיבור של הלגונה עם האוקיינוס ושם לגלוש עד שהלגונה מתמלאת.
בניגוד לרוב הספוטים האחרים הרוח כאן יכולה להיות די גאסטית.

אם הרעיון של לישון במקום ממש על המים, לקום, להניף ולגלוש במרחק של מטר מהחדר עושה לכם את זה – זה המקום. לאורך הלגונה של Ilha do Guajiru יש כמה מלונות ופוסאדות.
אחת מהן ומאוד מומלצת היא Baracca Do Kite. מבין כל המקומות שעברתי כשחיפשתי מלון במקום, זה המקום עם האווירה הכי טובה והכי מסודר ומושלם לגולשי קייט. הצוות של המקום דואג לסדר מופתי בשטח ההנפה וההורדה, מכין לכם את הציוד לגלישה, מניף לכם ומקפל לכם את הציוד בסוף הסשן. גן עדן.

בגלל שמדובר ביעד מאוד פופולארי, לפעמים יכול להרגיש עמוס, אבל הלגונה באמת ענקית ומי שרוצה יכול למצוא מקום עם יותר ספייס.
דרך המועדונים והצוות של המלונות במקום, תוכלו גם לעשות טיולי דאון ווינד בקבוצות שמתחילים כ10 ק"מ או יותר דרומית מהלגונה ובחלק מהמסלול עוברים בתוך נהר. החוויה של לגלוש בתוך נהר היא לגמרי מדהימה ומשהו שחייב לנצל אותו אם אתם שם.

קייטסרפינג ברזיל

Prea + Jericoacoara

Prea – כשעתיים נסיעה צפונה מ Ilha do Guajiru ואחד היעדים הטובים למי שמחפש Over Power אמיתי. Prea היא רצועת חוף ארוכה מאוד ואין נקודה שאפשר להגיד שהיא הספוט העיקרי, חוץ מהאזור המרכזי של המסעדות שעל המים, אפשר להניף ולהכנס מרוב המקומות צפונה או דרומה. רוב הגולשים נמצאים ברצועת החוף הדרומית יותר, נסיעה של דקות בודדות ממרכז הכפר בדרך של שביל חולי, אבל כזה שאפשר לעבור אותו עם רכב פרטי אם אתם לא יורדים מהשביל.

האזור הצפוני יכול להתאים אם אתם מחפשים מקום עם יותר מרווח ולא להיות עם הרבה גולשים אחרים.
מי שמחפש לינה זולה יותר, באזור המרכזי יותר של הכפר יוכל למצוא מקומות יותר מתאימים.

הרוח כאן מאוד יציבה ומתחילה כבר בשעות הבוקר (מתייצבת בשעות הבוקר המאוחרות) וכאמור היא חזקה ואפילו משמעותית לעומת הספוטים הדרומיים והים מאוד נמוך וצ'ופי. בשיא העונה אפשר לצפות לטווח רוחות של 25-30 קשרים ואפילו יותר וגם מחוץ לעונה, כשבשמקומות כמו קומבוקו סטטיסטיקת הרוח כבר מתחילה לרדת, כאן עדיין יש לא מעט ימים עם רוח מעולה. כך שאם מבחינת הלו"ז מתאפשר לכם להגיע רק בתקופה שלקראת סוף העונה, סביבות דצמבר-פברואר, עדיף לתכנן להיות בעיקר באזור הזה ולהיות די בטוחים שלא תתאכזבו.

Jericoacoara – ממש קרוב לPrae לכיוון צפון נמצאת Jericoacoara, מקום שבטח שמעתם עליו. מקום שמושך לא רק גולשי קייט. כאן תמצאו מסיבות, מסעדות, הרבה דוכני מזכרות ודי מלא בתיירים, אבל עם חוף שפחות מתאים לגלישת קייט בגלל ההסתרה שיוצרת הדיונה הגדולה במקום והרוח המאוד גאסטית (מתאים יותר לגולשי רוח)

מכיוון שמדובר על 2 מקומות קרובים, אבל קצת שונים באופי שלהם – יש 2 אופציות עיקריות: לישון בפראה, לגלוש כאן ולצאת לבלות בג'רי. האופציה השנייה היא לישון בג'רי, ומשם לבוא לגלוש בפראה.
מי שמחפש את השקט בסוף יום גלישה – עדיף לישון בפראה. מי שרוצה להיות יותר קרוב לאקשן, מחפש את המסיבות ואין לו בעיה לישון במקום שלפעמים יכול להיות רועש (אבל לא עד שעות מאוחרות), יכול לישון בג'רי .

Jericoacoara זה מקום ששווה להקדיש לו זמן גם לא רק בשביל הגלישה. זה מקום שכולו הוקם על החולות, בלי כבישים ולכן במרכז שלו לא תראו רכבים ואם אתם נמצאים בפראה תוכלו להגיע לכאן עם באגי. רצועות החוף של ג'רי היא קסומה ויש בה את הדיונה הידועה שבשעת השקיעה מתאספים בה הרבה אנשים כדי לצפות בשקיעה המדהימה שאופיינית למקום ובכלל המקום הוא מאוד פראי ושווה לקחת טיול ולגלות את הפינות המיוחדות שבו.

קייט סרפינג בברזיל

Tatajuba

עוד יעד מטורף למי שמחפש לגונות עם Flat Water.
הלגונה של Tatajuba נמצאת מערבית לג'רי (עד ג'רי קו החוף נמתח מדרום לצפון ומג'רי הוא ממשיך לכיוון מערב) באזור מדהים, יחסית "נידח" ועם דיונות מרשימות סביבה. בשעת הגאות הלגונה יכולה להיות די גדולה, אבל כמו הרבה לגונות בברזיל שמתחברות לים, בשעות השפל היא די ריקה, ומכיוון שמדובר במקום שכנראה תבואו אליו בנסיעה במיוחד (כי אין הרבה אפשרויות לינה צמוד ללגונה), כדאי לתזמן את זה עם שעות הגאות. אבל אם אין לכם בעיה לשהות במקום שאין בו הרבה מסביב ואתם אוהבים את השקט, יש כמה פוסאדות שיושבות על הלגונה.

דרך נוספת להגיע ללגונה של Tatajuba היא בדאון ויינד. יש אפשרות להתחיל את הדאון ויינד מPrea. זה דאון ווינד די ארוך של כ-45 ק"מ שפחות יכול להתאים למתחילים והוא הדאון ויינד הכי טוב שעשיתי בברזיל. הנוף בדרך משתנה כל הזמן. בגלל שעוברים דרך האזור שבו כיוון החוף משתנה לכיוון מערב, גם כיווני הרוח משתנים במהלך הדרך, מסייד שור, לסייד אוף באזור שאחרי ג'רי, ואז יותר סייד און שור באזור שמתקרבים ללגונה של Tatajuba. וכך גם הים – מפלאט, לגלים, צ'ופ – והכל בדאון ויינד אחד מדהים שעובר גם דרך עוד לגונה בשם Guriú שנמצאת בין ג'רי ל- Tatajuba.

הרבה גולשי קייט שמגיעים ל-Ceara מגיעים עד לנקודה הזו, אבל אם אתם מרחיקי לכת ואוהבים לנסוע, להספיק לראות כמה שיותר – אז אתם יכולים להמשיך עוד צפונה וגם שם לגלות לא מעט ספוטים מעניינים כמו החוף והלגונה של Barra Grande ולהמשיך גם ל- Atins, המקום שמוכר בזכות הלגונות הרבות שמפוזרות בין הדיונות.

הגעה, מחיה ומחירים

ברזיל היא יעד די זול. עד לא מזמן ההוצאה הגדולה הייתה כרטיס הטיסה שעלה בסביבות 1200-1500 דולר ולאחרונה (כנראה בגלל הקורונה) אפשר למצוא גם מחירי טיסות של 750-900 דולר, אבל עם קונקשיינים באירופה שיכולים להיות מאוד ארוכים. תנסו למצוא את הטיסות שההגעה לברזיל היא ישירות לפורטלזה, כי יש כאלה שעושות קודם קונקשיין נוסף בתוך ברזיל בסאו פאולו או ריו.

אם אתם מתכננים טיול שנודד בין הספוטים, השכרת רכב לדעתי תהיה האפשרות הנוחה ביותר וכנראה שגם לא בהפרש גדול לעומת התניידות עם מוניות שיכולה קצת להעיק עם אתם עם הרבה ציוד שצריך כל פעם לארוז אותו מחדש.  עלות של השכרת רכב משפחתי עם איסוף משדה התעופה של פורטלזה או מסוכנות קרובה לשדה (יש כאלה שעושות גם שאטלים מהשדה), עם ביטוח מורחב תעלה בסביבות 2000 ₪ לחודש. כנראה שדרך מקומיים אפשר למצוא דילים יותר זולים, אבל הזמנה באינטרנט מראש אצל סוכנויות מוכרות תהיה יותר בטוחה.

פוסאדות ומלונות תוכלו למצוא מכל הסוגים והרמות. ברוב המקומות עלות של לילה בחדר זוגי תהיה בטווח מחירים של 200-450 ריאל (110-260 ₪) בהתאם לרמה של המקום ומה שהוא מציע. תוכלו גם למצוא מחירים זולים או יקרים יותר בהתאם למה שאתם מחפשים וסגנון הטיול שלכם.
ברוב הגדול של המקומות, כשתגיעו ישירות למקום יציאו לכם מחירים זולים יותר לעומת בוקינג וברובם זה כולל ארוחת בוקר ובחלקם יש גם מסעדה בתוך הפוסאדה או המלון. אבל קחו בחשבון אפשרות שלא בכל מקום יהיה מקום פנוי מעכשיו לעכשיו בהגעה ישירה למקום, בעיקר בשיא העונה, לכן אפשר גם להרים טלפון למקום לפני שאתם מגיעים.

במסעדות בחוץ וגם במסעדות של המלון המנות כאן הן די גדולות. עלות של מנה עיקרית במסעדה טובה או מסעדה במלון עם שתייה תעלה בדר"כ בטווח של 70-90 ריאל (40-50 ₪) וכמובן שאם אתם הולכים למסעדות או דוכנים באזורים המרכזיים של העיירות ולא באזור המלונות המחירים יורדים משמעותית.

ברזיל בסופו של דבר היא די רחוקה ויש מקומות קרובים יותר לגלוש בהם לעומת טיסה עד לדרום אמריקה, אבל זה לגמרי יעד ששווה את הטיסה הארוכה ויש לו כל כך הרבה מה להציע מבחינת התנאים לגלישה ומה שמסביב, משהו ששמור רק ליעדים הבאמת טובים ואיכותיים שיש לעולם הזה להציע עם אווירה שאי אפשר להסביר במילים. לכן גם אם אתם מחפשים אפילו חופשת גלישה לא ארוכה, כן אפשר לקחת את ברזיל בחשבון מכיוון שאתם יכולים להיות רגועים שבעונה ככל הנראה תקבלו כל יום רוח.

עוד כתבות מקטגוריית יעדים:

עשו לנו לייק בעמוד ועקבו אחרי תחזיות, דיווחים,עדכונים ותוכן איכותי גם בפייסבוק

סגירת תפריט