מהו מחיר של קורס קייט סרפינג ואיך הוא מחושב?

אחת מהשאלות הנפוצות של מי שמעוניין להכנס לתחום הקייטסרפינג היא מהו בעצם המחיר של קורס קייטסרפינג. זהו גם אחד מהביטויים המחופשים ביותר בגוגל בנושא של קייטסרפינג. למי שנמצא בתחום מובן לחלוטין שקורס הוא דבר חובה למי שמעוניין להכנס לספורט הזה ומי שחושב להתחיל את הספורט האקסטרימי הזה ללא הדרכה מקצועית מסכן את עצמו ואת הסביבה ומעבר לכך הדבר יקשה עליו מאוד להכנס לספורט בצורה יעילה ונכונה.

קורס קייט סרפינג מחיר

יש כאלה שחושבים שהתחום של הקייטסרפינג הוא יקר מכיוון שהוא מצריך את עלות הקורס ובנוסף רכישה של ציוד קייטסרפינג כדי להתחיל לגלוש. אבל אם נשווה את התחום לתחביבים אחרים שקיימים נגלה שהתחום הוא לא עד כדי כך יקר. הוא כן מצריך השקעה, אבל ברגע שנכנסים לספורט הזה מגלים מהר מאוד שהספורט הזה נותן כל כך הרבה שהמחיר לחלוטין שווה את זה.

ההשקעה הראשונה של כל מי שנכנס לספורט של הקייטסרפינג היא כאמור הקורס, מכיוון שתמיד מומלץ לקנות ציוד רק לאחריו וכל המועדונים והמדריכים מלמדים עם ציוד משלהם ויוכלו להמליץ לכל תלמיד מהו הציוד שיתאים עבורו.

אז כמה עולה קורס קייטרספינג?

אצל רוב המועדונים והמדריכים בארץ יהיה לקורס קייטסרפינג מחיר דומה יחסית והוא נע בין 1600-2200 ₪ וזה תלוי במתכונת הקורס. לרוב כאשר מדברים על קורס קייט סרף מתייחסים למתכונת של 3 או 4 שיעורים כשכל שיעור נמשך כשעתיים.

לכן אם טווח המחירים שציינו כרגע נראה רחב ולא מסתדר עם זה שאמרנו שהמחירים יחסית דומים בין בתי הספר השונים, זה מכיוון שציינו אותם בהכללה מבלי להתייחס לכמות השיעורים.

עבור קורס במתכונת של 3 מפגשים בני שעתיים כל אחד, המחיר שנהוג לשלם הוא 1600-2000 ₪.

עבור קורס במתכונת של 4 מפגשים בני שעתיים כל אחד, קורס קייטסרפינג יהיה במחיר של 1800-2200 ₪.

מה המחיר של שיעור קייט סרפינג אחד

יכול להיות שלא תהיו מעוניינים בקורס שלם, אלא בשיעור בודד, בין אם אתם מעוניינים לראות קודם אם אתם מתחברים לתחום או אם כבר עשיתם קורס בעבר ואתם מעוניינים בשיעור התרעננות, או כמתנה חוויתית לחבר/ה בן/בת זוג בכל המועדונים ואצל כל המדריכים תהיה אופציה כזו. מחיר של שיעור קייטסרפינג בודד יהיה בטווח של 500-650 ₪ לשיעור פרטי של שעתיים והתוכן שיועבר בשיעור יהיה בהתאם למה שנדרש מהתלמיד, אם מדובר בפעם ראשונה של התנסות עם קייט או מדובר בשיעור רענון לעלייה על הגלשן.

יש מקרים נוספים שבהם תלמיד יצטרך שיעור בודד. ייתכן שהתלמיד עשה קורס קייטסרפינג שלם בים התיכון במחיר מלא אבל ירצה לקחת לאחר מכן שיעור באילת או 2 שיעורים בים התיכון ו-2 באילת. אבל למה לעשות את זה? בים התיכון הקורסים נעשים בחופים חוליים ופתוחים כמו עתלית, בית ינאי, חוף פולג ועוד חופים דומים ששם הרבה יותר בטוח ואפשרי לתרגל הנפה, הורדה ותרגילי שליטה על הקייט בחוף. באילת השיעורים נעשים בתוך המים ואין תרגולים שמתחיל יכול לעשות על החוף בגלל המבנה שלו, אבל היתרון הגדול שם הוא שיש תנאים יותר נוחים לשיעורים בשלבי עלייה על הגלשן.

לכן אולי תרצו לנצל את האפשרות שניתן לעשות שיעורי קייטסרפינג בודדים במחיר לפי שיעור.

האם אפשרי לעשות קורס קייטסרפינג לא פרטי ולחסוך במחיר?

כן. רוב בתי הספר והמדריכים מאפשרים קורסים במתכונת זוגית של שני תלמידים יחד באותו שיעור. מחיר קורס קייטסרפינג זוגי במתכונת של 3 שיעורים בני שעתיים כל אחד יהיה בעלות של 1250-1500 ₪ לאדם. מחיר קורס קייטסרפינג זוגי במתכונת של 4 שיעורים אפשר למצוא בטווח של 1600-1800 ₪ לאדם. חשוב להבין שכשמודבר בקורס זוגי, אך עדיין יהיה רק מדריך אחד לשני המתלמדים ובחלק מהשיעורים תהיה ערכת ציוד אחת לשני המתלמדים שתוחלף ביניהם. לכן כדאי לשקול זאת אם אתם מעוניינים שהקורס יהיה אפקטיבי עם כמה שיותר זמן התנסות עבורכם בלבד ולראות אם זה שווה לכם מבחינת החיסכון במחיר הקורס, שהוא לא מאוד משמעותי.

למה בעצם מחיר קורס קייטסרפינג הוא בעלות כזו?

עבור הרבה מתחילים שמבררים לגבי המחיר של הקורס יכול להישמע להם מעט גבוה, אבל חשוב לזכור שהמחיר אינו מורכב רק מהזמן שמקדיש המדריך לחניך, אלא הרבה מעבר. כל מדריך או מועדון שמעביר קורסי קייטסרפינג במחירים שצויינו חייב להחזיק ציוד מגוון שכולל עפיפונים בגדלים שונים עבור תנאים שונים, ציוד מיגון ובטיחות כמו קסדות ומכשירי קשר. הרבה מבתי הספר מעסיקים מדריכים וצריך לזכור שהמחיר עבור קורס קייטסרפינג המועבר לבית הספר הוא ברוטו וכעסק בסופו של דבר כשמגיעים לנטו זה פחות מכך. אחת מההוצאות החשובות ביותר למי שמעביר קורס היא הביטוח. מדובר בסופו של דבר בספורט אקסטרימי ופעילות שיכול להיות בה סיכון לפציעה לחניכים או למדריכים. כל אלו ועוד דברים בסופו של דבר משוקללים בתוך המחיר שניתן לתלמיד.

מה השיקולים לבחור אצל מי לעשות קורס קייט סרפינג מלבד מחיר?

כמו בכל דבר גם במקרה זה ככל הנראה מי שמעוניין לעשות קורס קייטסרפינג יברר מחירים וישווה במקומות שונים. אם ניתן למצוא במקום מסויים מחיר טוב יותר מאחר – מצויין. אבל כמובן שבמקרה הזה אסור שהמחיר יהיה השיקול היחיד. מיקום הוא שיקול חשוב והשיקול החשוב ביותר הוא המקצועיות והרצינות של המדריך או המועדון שאצלו תעשו את הקורס. יכול להיות שתמצאו מי שיעביר לכם קורס במחיר נמוך מהמחירים שצויינו כאן כי יש לו את האפשרות לעשות זאת מכיוון שעלויות התפעול שלו נמוכות יותר מאחרים, אבל השאלה היא מדוע זה כך? השקעה בציוד בטיחותי ומתאים שכולל מגוון של עפיפונים וציוד למידות שונות של גולשים וטווחי רוחות שונים וכמובן ביטוח מעלות את ההוצאות של המועדון אבל הן נדרשות בלשון המעטה. אם קיבלתם מחיר נמוך עבור קורס (וגם אם לא) תוודאו שלמדריך יש ביטוח מתאים. בנושא של ביטוח לא מתפשרים. למדריך ומועדון רציני ומקצועי חשוב כאמור שיהיה ציוד שיתאים  לכל חניך ולתנאי רוח שונים, משהו שכנראה מי שמעביר ציוד במחירים זולים לא יכול להרשות לעצמו מבחינת מחירים.

עוד מידע תוכלו לקרוא גם בכתבה נוספת שלנו באתר בנושא קורס קייטסרפינג.

לעוד מידע והזמנת קורס קייטסרפינג בכל הארץ במחירים מעולים מלאו את הפרטים

אולי יעניין אותך גם:

יש לנו עכשיו גם עמוד פייסבוק חדש!

עשו לנו לייק בעמוד ועקבו אחרי תחזיות, דיווחים,עדכונים ותוכן איכותי גם בפייסבוק

סגירת תפריט