קייטסרפינג בסיני – דהב

מצרים נחשבת לאחד מיעדי הגלישה הבולטים בעולם בעיקר לגולשי קייט שמחפשים גלישה בפלאט ווטר. לאורך החופים של הים האדום יש מספר יעדים מפורסמים לגלישת קייט סרף כמו הורגדה, אל-גואנה, ראס סודר וכמובן דהב שלא רחוקה מאתנו.

קייט סרפינג בדהב

איך מגיעים?

אם יצא לכם לקרוא את הכתבה שלנו על קייטסרפינג בלגונה הכחולה שגם היא לא רחוקה מדהב, הסברנו שם על מעבר הגבול עצמו, הפרוצדורה והעלויות של המעבר.

מבחינת הנסיעה לדהב עצמה, ההגעה היא יותר פשוטה ומהירה ותצטרכו סה"כ מונית אחת שתיקח אתכם מהגבול ועד למלון שהזמנתם בדהב, נסיעה שאורכת כשעה וארבעים דקות.

תמיד עדיף לקבוע מחיר מראש עם נהג שיחכה לכם בגבול. מחיר הנסיעה מהגבול לדהב במונית הוא 700-900 לירות מצריות (150-190 ₪) והוא מתחלק בין כמות הנוסעים. תוכלו גם להגיע ישירות לאזור שבו ממתינות מוניות הטרנזיט אחרי המער של מסוף הגבול המצרי, אבל אז סביר שתקבלו מחיר ראשוני שהוא יקר יותר וגם להמתין עד שיצטרפו עוד נוסעים כדי שעלות הנסיעה תתחלק יחד איתם.

הנסיעה לדהב עוברת ברובה לאורך הים והחופים שבדרך ותוכלו להינות מנוף מדהים ומרגיע.

איפה ישנים

בניגוד לחופים שבאזור נואיבה או בלגונה הכחולה, הלינה בדהב היא לא בחושות אלא במלונות שנמצאים בעיר ברמות שונות. תוכלו לבחור אם לישון בעיר עצמה באזור הטיילת או במלונות שנמצאים צמוד ללגונה שבה גולשים קייט סרפינג בדהב. המקום נמצא בקצה הדרומי של העיר ובמרחק נסיעה של דקות ספורות ממרכז העיר דהב והטיילת שלה.

אם תחליטו שאתם רוצים להיות קרובים לקייט לגון של והאזור שבו גולשים קייט סרפינג בדהב, יש לכם מספר אופציות למלונות ברמה טובה שנמצאים ממש צמוד או מרחק הליכה קצרה מהספוט.

Ibiz style – מלון ברמה גבוהה יחסית ומוגדר כ-4 כוכבים. כמו שאר המלונות באזור הדרומי שליד הלגונה, הוא מעט ישן אבל מתוחזק טוב. המלון הוא בסגנון ריזורט עם חדרים שמפוזרים בין השבילים במתחם המלון. יש בריכה שצמודה לחוף של המלון עם שמשיות וכסאות לאורחי המלון. החוף עצמו של המלון הוא החוף שמשותף לשאר המלונות הקרובים אליו על הלגונה של דהב שסמוך לה נמצאת הלגונה שבה גולשים קייט בדהב. צמוד אליו נמצא מועדון לגלישת קייט סרף וגלישת רוח harry nass

הגלישה בדהב

מבחינת התנאים מדובר ביעד שעובד מצוין עם סטטיסטיקת רוח מהטובות בעולם, מעל 250 ימי רוח בשנה. התקופה הטובה ביותר לגלוש כאן היא בין החודשים אפריל עד ספטמבר ואפשר לצפות שכמעט כל יום תהיה לכם רוח. זה לא אומר שבשאר החודשים לא גולשים כאן, הרוח נושבת כאן כל השנה אבל כמו תמיד יש חודשים שהם חזקים יותר וגם נוחים מבחינת מזג האויר ויציבות הרוח. הרוח היא צפונית ועשויה להיות מאוד חזקה, בעונה אפשר לצפות לטווח רוחות ממוצע של 20-25 קשר ובלא מעט ימים היא תגיע גם ל-30 ויותר. לכן מומלץ מאוד להגיע עם קייטים קטנים, אבל אם במידה הגעתם ותנאי הרוח לא מתאימים לציוד שלכם, תוכלו לשכור כאמור ציוד במועדונים הצמודים.

עיקר הגלישה היא בלגונה המיועדת לקייט שהיא סגורה מלבד יציאה אחת מהצד הדרומי שלה לכיוון הלגונה הגדולה והחופים של המלונות, ששם אסור לגלוש קייט והוא מיועד לגלשני רוח. עד לא מזמן ניתן היה לגלוש קייט רק באזור של הסגור והתחום של הלגונה הקטנה של הקייטים וכל שאר אזור הלגונה הגדולה יותר היה מיועד רק לגולשי רוח, אבל לאחרונה גם הקטע שמעבר ללשון היבשה של הלגונה הסגורה מיועד לגלישת קייט. אם אתם לא מתחילים תוכלו לגלוש גם מחוץ ללגונה של הקייטים ושל המלונות – בים הפתוח עצמו. הלגונה היא לא גדולה מאוד ויכולה להיות מעט עמוסה בגלל שמתקיימים בה גם שיעורים, אבל בדרך כלל יש מספיק שטח. במהלך היום בשעות השפל שהן בעיקר בשעות הצהריים הלגונה מצטמקת והופכת להיות רדודה משמעותית. השטח והקרקעית הוא ברובו חולי, אבל יש לא מעט אבנים קטנות, שברי אלמוגים וגם קצת אזורים סלעיים במים – דבר שצריך להיזהר ממנו בעיקר בשפל ולא לקפוץ ולעשות תרגילים באזורים רדודים מדי.

קייט סרף דהב

קורס קייט סרפינג בסיני דהב

יש לא מעט אנשים שיורדים לסיני ועל הדרך מחליטים גם לעשות שם קורס קייט סרף או כאלה שנוסעים במיוחד בשביל לעשות קורס קייט סרף בדהב או בלגונה הכחולה. הסיבה העיקרית היא התנאים המצויינים שהמקום מציע ללמידה: לגונה סגורה ובטוחה עם מים שטוחים, רוח שנושבת כאן כמעט תמיד וברוב הזמן היא יציבה והעובדה שישנם מדריכים ומועדונים רבים שמקיימים כאן קורסים באופן קבוע ויכולים להתאים את הציוד לתנאים המתקיימים באותו יום.

גם עבור מתחילים המקום מאוד נוח ללמידה והתקדמות. 3-5 ימי תרגול בסיני או באילת שבהם יש את התנאים המתאימים יכולים להשתוות לכמה חודשים בים התיכון מבחינת פוטנציאל ההתקדמות. . בדהב תוכלו למצוא בתי ספר ומדריכי קייט שמלמדים באנגלית, רוסית וגם בעברית ואפילו מדריכי קייט ישראלים שמלמדים כאן. היתרון הגדול כאן לעומת קורס בים התיכון הוא שאפשר להשלים קורס של 3 או 4 ימים ברצף של יום אחרי יום כאשר בים התיכון רצף של ימים כאלה עם רוח מתאימה לשיעורים הוא לא ממש נפוץ אפילו בעונת הגלישה ועשוי "להימרח" על פני מספר ימים רב יותר.

מחיר קורס קייט סרפינג בדהב

כמו שאתם בטח מנחשים, העלות של קורס קייטסרפינג בדהב היא זולה יותר מבארץ אך לא בהמון אם אתם עושים זאת דרך מדריך ותיק ומקצועי בתחום, ועדיף מבחינה מקצועית ובטיחותית לא לנסות לחסוך עוד כסף אם בתמורה תעשו זאת אצל מישהו שהוא לא כזה.

מחיר קורס קייטסרפינג בדהב באופן מקצועי יהיה בטווח מחירים של 1200-1500 ₪.  זה תלוי במספר הימים והשעות של הקורס שיכול להיות בין 6-8 שעות.

קייטסרפינג דהב

מועדונים ומדריכי קייט סרפינג בדהב.

Happy Kite – זהו מועדון קייט שנמצא ממש על הלגונה שבה גולשים קייטסרף בדהב. המקום גם מציע חדרים, אמנם לא ברמה של המלונות שנמצאים קרובים לו ושירות בסיסי מאוד, אבל המחיר הוא נוח ויש את היתרון של להיות במקום שהוא ממש בספוט עצמו והוא מועדון שמציע שירותים כמו קורסים, השכרת ציוד קייט סרף ושירותי מועדון כמו עזרה בהנפה והורדה, מקום לשטיפת ציוד, קומפרסור לניפוח קייטים, פינת ישיבה עם WI-FI ועוד. הצוות שמנהל את המועדון והמלון הוא צוות רוסי והיחס שם הוא מאוד נחמד.

Harry Nass – זוהי רשת של מועדוני קייט סרף וגלישת רוח ויש לו סניף גם בהורגדה. כמו האפי קייט גם כאן תוכלו לשכור ציוד בתשלום גם באשראי ולקבל את שאר השירותים של מועדון קייט סרף בדהב כמו קורסים ושירות של סירת חילוץ במקרה ותצטרכו.  המקום נמצא בקצה הדרומי של הקייט לגון.

Soul Kitesurfing – זהו מועדון נוסף שתוכלו למצוא באזור והוא שייך לבחור בשם עומדה סלימאן שמציע גם הוא קורסים ושיעורים בודדים במקום למתחילים או למתקדמים שמעוניינים לעלות שלב בגלישה ובתרגילים והוא נמצא צמוד למועדון Happy Kite.

מדריכים פרטיים – במקום תוכלו גם למצוא מדריכים שמקיימים שיעורים באופן פרטי. אם אתם מעוניינים לעשות קורס קייט סרפינג בסיני בדהב אך גם לעשות זאת עם מדריך ישראלי בשם חמודי בדווי, מדריך ותיק, מנוסה ומקצועי שמלמד בעברית ומכיר את המקום היטב.

מה יש לעשות בדהב חוץ מקייט סרף?

הטיילת – בדהב האטרקציה העיקרית היא הטיילת. אם אתם ישנים במלון בדהב סביר להניח שהוא על הטיילת או מרחק הליכה קצרה מאוד ממנה. אם אתם ישנים במלונת שבאזור הדרומי של הלגונה, תצטרכו מונית (ההגדרה למונית כאן היא כל מי שיש לו רכב ועל הדרך אוסף אתכם) ונסיעה של דקות ספורות כדי להגיע לטיילת. לאורך הטיילת תוכלו למצוא הרבה מסעדות, בעיקר מסעדות דגים. רוב הבעלים או העובדים יזהו אתכם מיד כישראלים ויציעו לכם בעברית להיכנס אליהם ויציגו לכם את המנות והדגים שלהם שפרוסים בכניסה למסעדה. מלבד זאת גם פרוסות לאורך הטיילת חנויות למזכרות ובגדים אותנטיים שתוכלו לקנות כאן.

צלילה – בסביבת דהב יש מספר אתרי צלילה עם שוניות ייחודיות ועשירות כשהמפורסם שבהם הוא הבלו הול. כמעט בכל קבלה של בית מלון תוכלו לברר ולהזמין ספארי צלילה או שנורקלים באתרים שבאזור. הבלו הול נמצא גם הוא במרחק של מספר דקות נסיעה מהעיר עצמה.

ספורט ימי – באזור הדרומי של המלונות שצמודים ללגונה פרוסים לאורך החוף מועדוני ספורט ימי שיציעו לכם אטרקציות כמו וויקבורד מסירה.

טיולי שטח -מאזור דהב ניתן לצאת לטיולי שטח מודרכים. אחד היעדים הפופולאריים לטיול שטח שיוצאים מדהב הוא מנזר סנטה קטרינה. ניתן להגיע למקום בטיול ג'יפים ולעשות טיולים רגליים מודרכים בקניונים שבסביבה. זהו מנזר יווני נוצרי עתיק ועל פי המסורת הנוצרית המקום מזוהה כהר סיני. המנזר נמצא באזור שנקרא "ההר הגבוה" ובו נמצאים מקורות מים טבעיים וצמחייה שמרענן לפגוש באמצע המדבר. תוכלו לתאם טיולים להר הגבוה וסנטה קטרינה דרך משרדי הנסיעות או מדריכי טיולים לאזור שנמצאים בדהב.

מעוניינים בקורס קייטסרפינג בסיני? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

סרטון מתחרות ב-kitelagoon בדהב ב-2018

עוד כתבות מקטגוריית יעדים:

קייט סרפינג בזנזיבר

קייטסרפינג בזנזיבר

זנזיבר הפכה להיות יעד חם עבור ישראלים בזכות כך שבשנים האחרונות החלו להיות טיסות ישירות למקום וזמן הטיסה הוא לא ארוך יחסית. מכיוון שבזנזיבר יש

לכתבה המלאה »

יש לנו עכשיו גם עמוד פייסבוק חדש!

עשו לנו לייק בעמוד ועקבו אחרי תחזיות, דיווחים,עדכונים ותוכן איכותי גם בפייסבוק

סגירת תפריט