חופים לקייט סרפינג בצפון – הקריות

אחד הספוטים המרכזיים בצפון ממוקם בקריות וכמו חופים שונים לגלישת קייט בצפון גם לו יש את המאפיינים הייחודיים שלו. אחד מהם הוא שמדובר על ספוט שבו ניתן לגלוש במהלך כל השנה, גם בחודשי הקיץ שבהם במרבית החופים בים התיכון הרוח די חלשה, דבר שהופך אותו לספוט שהוא לא רק מקומי, אלא גם כזה שמגיעים אליו מאזורים אחרים בארץ בתקופות שבהן באותם מקומות אין מספיק רוח.

קייט סרפינג בצפון

ההסבר לכך שחופי מפרץ חיפה והקריות נהנים מרוח מספיק חזקה לגלישת קייט בקיץ כשבחופים אחרים בים התיכון היא די חלשה הוא המבנה הטופוגרפי של המפרץ שנמשך מחיפה ועד לעכו וביניהם הקריות והשילוב של הר הכרמל שדרכו נושבות הרוחות המערביות בקיץ והדבר יוצר אפקט ונטורי שבזכותו מתקבלת התעצמות של הרוח באזור החוף של הקריות. כך שמי שמעוניין להתחיל ללמוד ולעשות קורס קייט סרפינג בצפון או באזור של חיפה והקריות לא חייב לעשות זאת רק בתקופת הצפוניות, אלא גם בקיץ ולמעשה לאורך כל השנה. וכמובן מי שכבר גולש קייט אבל לא גולש על הידרופויל ורוצה לגלוש בקיץ יכול להגיע ולגלות שיש איפה לגלוש קייט בקיץ בים התיכון.

מדובר ברצועת חוף באורך של 2.5 קילומטר לאורך קריית ים, חוף חולי רחב וארוך – מה שמאפשר לו להיות גם חוף ידידותי למתחילים, לתרגול ולהתקדמות ולכן גם מתקיימים כאן קורסים לאורך כל השנה.

קייטסרפינג בקריות וחיפה

מתי ובאיזה כיווני רוח גולשים קייט בקריות

בחוף בקריות שמשרת גם את תושבי מפרץ חיפה והסביבה אפשר כאמור לראות גולשי קייט בכל עונות הגלישה – ברוחות הצפוניות של האביב והסתיו, בחורף וגם בקיץ.

בתקופת הצפוניות שבהן הרוחות מתחילות בדרך כלל משעות הצהריים ועד לקראת שקיעה, בגלל צורת המפרץ והחוף בקריות שנמצא בצדו הפנימי, רוחות צפוניות עם רכיב מערבי נכנסות לחוף בצורה טובה יותר.

לגבי הרוחות בקיץ בחודשים מאי עד ספטמבר, הן מאופיינות ברוח דרום מערבית שמתחילה בשעות הבוקר ובהמשך היום מקבלות כיוון מערבי שיכול לנוע בין כיוון מערבי נקי, מערבי עם רכיב דרומי קל או צפוני קל.

השעות העיקריות שבהן הרוח אפקטיבית יותר בתקופה זו של הקיץ בחוף בקריות הן 10:30-14:30.

מתעניינים בקורס קייט סרפינג בצפון? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם עם כל המידע

בחורף שבו הרוחות מאופיינות בכיוון דרומי עד מערבי גם כאן האפקט הונטורי שנוצר מהר הכרמל ומבנה המפרץ מורגש  והרוח נושבת בעוצמה חזקה יותר לעומת חופים אחרים, אבל בעיקר כאשר לרוח יש כיוון מערבי יותר. בימים רבים כשיש רוח בחורף היא תתחיל בכיוון דרומי נקי ובהמשך עוברת לכיוון דרום-מערבי עד מערבי וזהו השלב שבו הרוח נכנסת בצורה טובה יותר לחוף בקריות. יש ימים במהלך החורף כשהים גבוה והרוח בתחילת היום עדיין דרומית אבל נכנסת לתוך המפרץ ואפשר לתפוס סשן בשילוב של רוח וגלים מסודרים וארוכים יחסית.

קייט סרפינג בקריות

הספוט העיקרי ממוקם כאמור בקרית ים מעט צפונית לחוף זבולון ובו נמצא גם מועדון הגלישה סרף סייקל וזהו ספוט שמוגדר באופן רשמי כחוף לפעילות ספורט ימי. מכיוון שמדובר בחוף ארוך והגלישה ברוב השנה היא ברוח מערבית או עם רכיב מערבי אז אפשר לגלוש לאורך ומקביל לחוף במרחב גדול – לכיוון עכו מצפון או לכיוון קיית חיים וחיפה מדרום, אבל חשוב מאוד לזכור שאם אתם רוצים להתרחק מהספוט ומנקודת הכניסה חייב להכנס לעומק מכיוון שלאורך רצועת החוף יש חופים מוכרזים.

לסיכום, מי שגר באזור עכו, חיפה והקריות והסביבה או מי שמגיע מאזורים רחוקים יותר כדי לתפוס יותר ימי גלישה – לספוט בקריות יש מספר יתרונות מלבד מספר גבוה של ימי רוח בשנה. מדובר גם ברצועת חוף חולית ורחבה וידידותית גם למתחילים, הספוט ממוקם באזור נוח בקרבת מועדון גלישה, אזור מוכרז ורשמי לפעילות גלישה וספורט ימי, חניה מסודר וטיילת צמודה. למרות שבהרבה מהימים הרוח היא on shore כלומר מהים לכיוון החוף, הכניסה לתוך המים היא נוחה מכיוון שמול הספוט המרכזי המים רדודים יחסית וניתן להכנס עמוק יותר כדי להתחיל ומכיוון שמדובר במפרץ בימים של ים גבוה אז הים כאן יהיה יחסית מסודר לעומת חופים פתוחים.

חסרון יחיד יכול להיות לגולשי קייט גלים שמחפשים רוח סייד שור, אבל יש ימים בחורף שאפשר למצוא שילוב טוב של דרומיות עם רכיב מערבי קל וגל ולקבל תנאים טובים גם לקייט גלים.

לעוד מידע והזמנת קורס קייטסרפינג באזור חיפה והקריות מלאו את הפרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם:

סגירת תפריט